• 0
  • 0
  • 0
Question RSS Feed

Енергозбереження в побуті

Ми використовуємо електричну енергію щодня. Але нас з Вами електроенергія цікавить як споживачів перш за все з точки зору її вартості. Як Ви вже зрозуміли, сьогодні ми будемо говорити про енергозбереження в побуті.

Побутовий холодильник — єдиний прилад, який постійно ввімкнено в мережу, він працює на нас 24 години, день за днем, рік за роком. Жодна інша побутова техніка не порівняється з ним по розміру спожитої електроенергії. Домашній холодильник споживає як мінімум тридцять відсотків всієї електроенергії, що витрачається на електроприлади (і пральна машина, і посудомийна, і електроплита, і електричний водонагрівач, і потужний пилосос).

Клас ефективності споживання енергії побутової техніки

Якщо ж арсенал вашої домашньої техніки скромніший, то на холодильник відводиться набагато більша доля споживаної енергії. По всій Європі серед виробників передової побутової техніки введено маркування приладів по класу ефективності споживання енергії і деяким іншим показникам. Згідно з директивою Європейського Співтовариства виробники холодильників і морозильних камер повинні вказувати дані про енергоспоживання і деякі інші технічні характеристики на спеціальній наклейці. Завдяки цій наклейцідані про прилади різних виробників можна легко порівнювати. Ділення на класи A, B, C, D, E, F, G показує, наскільки економно витрачає електроенергію даний прилад в порівнянні з середнім рівнем. Для порівняння в етикетці приводиться середнє значення витрат електроенергії. Прилади класів А, В найбільш економні. Енергоекономічність холодильників — зараз глобальна проблема для всіх розробників нових моделей. Відповідно і ціни холодильників різних класів відрізняються приблизно на 25%.

Холодильники для заощадження електроенергії

На даний час, для заощадження електроенергії, випускають холодильники з новою системою ізоляції. Теплоізоляція в цих холодильниках складається з двох середовищ з різною теплопровідністю: пінополіуретану і вакуумного прошарку. Також для зменшення витрат електроенергії багато фірм випускають моделі холодильників з двома компресорами. Це подвійна швидкість охолодження і подвійний ресурс роботи. Ви навіть можете відключити одну з камер приладу, якщо збираєтесь у відпустку. Крім того, в багатьох сучасних холодильниках на такий випадок передбачено зручний режим  - «відпустка».

Отже, слід купувати холодильник з передовими розробками і хорошим показником енергоекономічності. Але і з тим холодильником, який у вас вже є, можна досягти помітної економії електроенергії. Рахунки за електрику виглядатимуть скромніше, якщо виконувати деякі правила. Кожного разу перед відкриттям дверей холодильника зробіть паузу.

Оптимальна температура в холодильнику

Подумайте про те, що треба дістати, і пригадаєте, де це лежить. Щоб скоротити час пошуків потрібних продуктів в холодильнику, бажано розсортувати їх по полицях в зручному для вас порядку, надписати упаковки або забезпечити прикметними кольоровими ярличками. Інколи слідкуйте, щоб в холодильнику підтримувалась оптимальна температура: для основного холодильного відділення температуру +4 до +6 градусів, а для морозильної камери оптимальна температура -18. У нижчих температурах немає потреби, якість зберігання продуктів не покращиться, а дуже холодний холодильник даремно витрачатиме електрику.

Рівномірне охолодження повітря

 Глибоко помиляється той хто вважає, що якщо тримати в холодильнику мало продуктів, то економиться електроенергія. Так само наївно вважати, що повнісінький холодильник вимагає більшої витрати енергії. Тримайте холодильну камеру повною, але не набитою, щоб залишалося місце для циркуляції повітря. Для рівномірного охолодження повітря повинне вільно циркулювати між продуктами. Чим вище загальна теплоємність продуктів в камері, тим стабільніша температура і тим рідше включається компресор.

А це — знову економія енергії і продовження життя агрегату.  Якщо ваш холодильник вже «в літах», час від часу перевіряйте ущільнювач і петлі на дверцятах, чи немає витоків холоду. Не варто встановлювати холодильник поряд з опалювальними приладами, плитою або на сонці, як би це не було виграшно для інтер'єру. Отже, вибір за вами.

Поделиться в соц. сетях

Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в Одноклассники
Back to top
Добавить комментарий


9 − 8 =


© 2011 - 2015